W ostatnich latach, gry planszowe stały się popularną rozrywką. Lubią w nie grać ludzie w każdym wieku, bez względu na płeć czy poziom wykształcenia. Co ciekawe, nowoczesne gry planszowe nie mogą być postrzegane jako prosta rozrywka. To jest często ćwiczenie umysłowe, które może znacznie poprawić nasze zdrowie.

Jakie są zalety gier planszowych?

W dzisiejszych czasach wirtualne rozmowy są bardziej realne niż osoba fizyczna siedząca obok ciebie. Stopniowo tracimy zdolność do bycia szczerymi wobec siebie. A technologia, która powinna pomagać nam łączyć się z innymi, zaczyna działać przeciwko nam. Na szczęście pomogą nam gry planszowe. Kiedy układamy gry z przyjaciółmi i siadamy przy stole, czujemy pewną magię. To jak rodzinne spotkanie podczas Świąt Bożego Narodzenia lub wiele lat później. Wspólna gra planszowa to powrót do tradycyjnego, bezpośredniego związku. To wtedy lepiej poznajemy innych i budujemy z nimi prawdziwe więzi. Wszyscy rozpaczliwie potrzebujemy tej intymności. W ten sposób czujemy, że jesteśmy wartościowymi członkami grupy. Poza tym, może to poprawić nasze zdrowie. Budujemy relacje, wyrażamy emocje i wymieniamy się uśmiechami.

Jak gry planszowe rozwijają umysł?

Aby utrzymać dobrą kondycję, musimy trenować. Jednym z najlepszych trybów są tutaj gry planszowe, które pomagają dwóm półkulom mózgu. Rozwijają one nie tylko procesy poznawcze, ale również kreatywność. Grywając w gry planszowe, ćwiczymy:

  • percepcję,
  • refleksję,
  • planowanie,
  • pamięć,
  • logiczne myślenie,
  • wyobraźnię.

Nowoczesne gry planszowe są naprawdę miłe dla oka. Przemyślane elementy, wspaniała grafika i kompozycja. Wszystko to zainspirowało naszą fantazje. Ponadto, wymagane są zasady koncentracji i zaangażowania. Grywając systematycznie w gry planszowe, można ograniczyć rozwój wielu chorób, takich jak demencja starcza i choroba Alzheimera. Już po kilku chwilach przekonasz się, że twój umysł jest jak ostra piła. Dlatego warto grać w gry planszowe.

Jak gry uczą dzieci?

Jest to szczególnie zauważalne u dzieci. Są to ludzie, którzy cenią sobie wszelkiego rodzaju gry, zwłaszcza gry planszowe. Kiedy staramy się zainteresować dzieci grami, możemy przemycać wiele rzeczy o wartości rozrywkowej i edukacyjnej. I pozytywnie wpływać na ich rozwój emocjonalny i intelektualny. Dzieci, które grają w gry planszowe, lepiej radzą sobie w szkole. Nauczą się zasad współżycia i współzawodnictwa. Wyróżniają się na tle swoich rówieśników, którzy nie uczestniczą w grze.

Plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com